Som celoživotná krotiteľka. A čo vy?

Som matka, manželka, učiteľka, priateľka, a celkom iste aj celoživotná krotiteľka. Ako každá jedna z nás. Že vy nie?

Tak schválne, AHA:

Občas krotím svoje emócie, občas chúťky na sladké, občas nezbedné deti alebo nákupnú horúčku. Vždy sa čosi pritrafí. O tom vieme každá svoje.

Ale ako a prečo som sa stala krotiteľkou WORDU JA, o tom vám teraz porozprávam …

kone

Vie ma poriadne dopáliť, keď čítam v návode napr. – ako vložiť čísla strán – a môj textový dokument to nechápe ani na 20x.

Nevzdávam sa, a tak hľadám, čítam, skúšam, opakujem … až kým nepríde AHA moment a mne sa rozsvieti žiarovka pochopenia. Jednoducho sa do niečoho zahryznem a nepustím, kým to nepochopím, alebo kým nemám hotovo.

Denne natrafím na niekoho (kolegyňu, kamarátku), kto tiež hľadá a pátra, ako skrotiť svoj počítač. Ženy v mojom okolí obyčajne „nájdu“ mňa a jednoducho sa opýtajú, ako na to? A tak učím a vysvetľujem, ako párkrát kliknúť a mať to hotové.  Viem, že ony nepotrebujú viacdňový kurz, len práve tú jedinú informáciu.

Chcú len skrotiť svoj počítač, text, tabuľku, skype – jeden postup opakovať dookola.

Klik, klik, klik a mať hotovo!

Áno, vlastne o tom je posledných 17 rokov môjho pracovného života – učím ľudí okolo seba, ako sa dajú počítačové veci robiť lepšie, rýchlejšie. Pomáham najmä ženám, ako bez stresu, ľahko … na pár kliknutí  vyriešiť ich počítačové starosti.

Aj vy máte kopec kníh a odbornej literatúry pre prácu s Wordom, ktorá vám na poličke zapadá prachom? Potrebujete spacifikovať v texte odrážky, aj presne viete, v ktorej knihe ste o tom čítali, ale práve teraz ten postup za svet neviete nájsť? 

Alebo vás pri predstave, že budete musieť prelistovať 150 strán, prejde chuť ich hľadať? Sama som si to prežila. Aj ja mám doma takú poličku – lapačku prachu … 🙂 

Ak teda neviete, ako skrotiť svoje texty, ukážem vám krátke tipy, ako na 2-3 kliknutia vyriešiť to, čo práve potrebujete … skočte si pre návody do Študovne >>>

Vytvorila som pre vás členskú sekciu TEXTOVÁ PROFÍČKA, ktorá je teraz otvorená ZDARMA. Ak do nej vstúpite do 7.7.2019, ostane vám váš prístup zdarma až 365 dní.

Ak naopak milujete ucelené návody AKO NA TO, mrknite na tento eBook AHA momentov WORDu, kde nájdete 22 najčastejších situácií, s ktorými pravdepodobne zápasí každá z nás pri krotení wordovského textu. Môžete objaviť naraz skvelé a rýchle tipy, ako:

orámovať a skrášliť stránku

poradiť si s hlavičkou a pätou dokumentu

zarovnať text a nastaviť riadkovanie

zrýchliť prácu pomocou klávesových skratiek

vytvárať zoznamy pomocou odrážok, číslic, symbolov

vkladať obrázky a iné objekty do textu

očíslovať strany v dokumente

zistiť, koľko slov a strán má Váš text

uložiť dokument tak, aby ste ho aj zajtra našli …

vytvoriť zástupcu programu WORD na obrazovke

priblížiť text dokumentu, aby ste si oči nevyočili

zobraziť pravítka a nastaviť okraje stránky

na klávesnici písať po slovensky

K tomu ako BONUSY dostanete 2 návody: 1.ako rýchlo a na pár kliknutí zmeniť nastavenia WORDu tak, aby dokument vyhovoval vašej predstave dokonalosti a 2. 43 skvelých klávesových skratiek, ktoré sú ideálne na skrotenie vášho textu.

Tak ako je to s vašou chuťou do krotenia zlého počítača? Necháte ho len tak cválať ako sa mu zachce, alebo pritiahnete opraty?

Do klikania, milé ženy, krotiteľky textu.

S úctou pre všetky ženy, čitateľky webov

www.pocitacprezeny.sk    www.onlineoffice.sk

Monika Gahérová

Pre všetky zvedavé ženy

články, ako skrotiť svoj PC

Monika Gahérová
Práca s počítačom, ale najmä s textom, je mojou vášňou. Chcem, aby sa aj pre ostatné ženy stalo prirodzené párkrát kliknúť a vyriešiť problém, skrotiť svoj počítač, nezblázniť sa, keď si word robí čo chce. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre
  • FACEBOOK
  • Kategórie