eBook ZDARMA

Manuál zdravia počítačovej maniačky

Zistite, čo pri vašom počítači používate správne a čo by ste mali zmeniť, ak nechcete po čase namiesto surfovania na internete, surfovať v mestských uliciach a hľadať lekára – odborníka.

Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem (Monika Gahérová) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov >>> , ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

Stlačením tlačítka vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie eBooku a noviniek odo mňa, ktoré se budú týkať súvisiacej témy. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.

Tento eBook už číta 0 ľudí

Pred časom som sedela pri počítači trochu dlhšie, ako som predpokladala, kontrolovala som jednu diplomovú prácu. Veď je to len 50 strán, myslím si, a tak som sa do nej zahĺbila, až som prestala vnímať čas.

A zrazu čítam, čítam a nemôžem zaostriť. Keď som zdvihla oči od obrazovky, uvedomila som si, že pred monitorom sedím už skoro 2 hodiny – bez prerušenia, bez odbiehania, skrátka len sedím a pracujem.

Nestáva sa mi to často, pretože moje telo ma samo upozorní, že je už niečoho príliš – a núti ma vstať od počítača a spraviť si prestávku.

Tie prestávky sú často komické, ale splnia svoj účel: pozrieť poštu do schránky na bráne, ísť na wc, pozrieť na deti vo vedľajšej miestnosti, vyniesť kôš, odložiť knihy, ktoré som včera rozčítala, spraviť si kávu, otvoriť okná ...

Niekedy podozrievam samu seba, že len odbieham od práce a nechám sa vyrušovať zbytočnosťami.


Aj vám sa to stáva? 

Zabudnete sa pri počítači, sedíte pri ňom dlhé hodiny a zrazu si uvedomíte, že vám stŕpla ruka, pred očami sa vám hmlí, alebo sa nemôžete poriadne vystrieť?

Prečítajte si eBook, ak za počítačom strávite - tak ako ja - nekonečné hodiny.