Kto za koho kope

V ušiach mi dnes celý deň znie pieseň DRESY od skupiny ELÁN. Možno to aj vy tak máte: čosi začujete v rádiu a ani neviete ako, už si melódiu pohmkávate dooobeda, poobede, v kúpeľni, v autobuse … až kým vám necrnkne do ucha nejaká iná … rovnako chytľavá alebo pre vás rovnako výnimočná.

Takže u mňa od obeda dnes letí éterom Elán … zvlášť jedna časť tejto piesne je dnes pre mňa paralelou, ktorá sa mi priplietla do mojej tvorivej práce na PDF-ku zdarma pre všetky ženy, čitateľky tohto webu.

 

 „… tak oblečte si dresy,

keď sme takto v kope,

aby bolo jasné,

kto za koho kope … „

 

Poslali ste šéfovi svoj dokument a vzápätí vám od neho prišla odpoveď. Spravodlivo rozčúlený vám píše: Žiaľ, nič som si neprečítal, lebo sa mi to nedá otvoriť . Jasné ako facka: narobili ste sa a šéf to aj tak neocenil, lebo … dostal niečo, čo nevedel otvoriť (má inú – pravdepodobne vyššiu verziu Wordu).

Ako ste mohli tušiť, že má vyššiu verziu Wordu?

No, ak vás to ukľudní, NEMOHLI, ak vám to sám nepovedal. Microsoft je vo vymýšľaní verzií svojich programov tak dokonalý, že by ste si verzie Wordu mohli meniť každý rok, ak chcete kráčať s ideálmi MS Office.

Takže čo s tým spravíme, ak sa nechceme nabudúce dostať do šlamastiky lebo nevieme, kto za koho kope? 

Ak neviete, v akej verzii Wordu sa bude váš dokument otvárať v inom počítači, je dobré pre istotu uložiť a poslať ho aj v takom formáte, ktorý „prečítajú“ všetky verzie: našim favoritom v tomto prípade je vo Worde  formát RTF.

??? niekoľko múdrych slov o tom nájdete na českej wikipédii , tá naša slovenská je na informácie k tejto téme pomerne skúpa. Overte si, ak neveríte.

Chcete vedieť, ako sa z takejto situácie dostať ?

skočte si po PDF návod do Študovne

 

Skvelé! Je celkom jedno, aký „dres“ si oblieka náš šéf, naša kolegyňa, kamarátka alebo oponent našej diplomovky. Už vieme, ako im poslať dokument, ktorý prečítajú, aj keby nechceli.

Hurá, sme zachránení!

 


A na koniec mám pre vás ešte niekoľko AK:

eBook 5 signálov na záchranu

 

S úctou pre všetky ženy, čitateľky webov

www.pocitacprezeny.sk    www.onlineoffice.sk

Monika Gahérová

 

Pre všetky zvedavé ženy

články, ako skrotiť svoj PC

 

Monika Gahérová
Milujem prácu s textom. Dám vašim textom tie správne ingrediencie! Gramatika, štylistika, grafika a správne kľúčové slová dokážu chytiť vašich klientov za srdce. Najmite si ma, ak potrebujete z obyčajného textu na lusknutie prsta vykúzliť originálny magnet napríklad aj pomocou skvelej grafiky. Môj príbeh si prečítajte tu >>

Pozývam vás do ŠTUDOVNE.

každý utorok v mesiaci  na ZOOM-workshope od 18:00

Môžete študovať samy, alebo prísť na workshop a odkukať postupy, získať odpovede a tipy, ako spacifikovať texty a grafiku, aby vám robili dobré meno u vašich klientov. Aktuálne v marci budeme hľadať problém - ten najväčší, ktorý náš klienta má.