Presne o 3 dni mi vesmír poslal odpoveď !

Stáva sa to aj vám? Zažijete niečo, neviete si to vysvetliť a o pár dní vám to zrazu  docvakne! Tak toto som zažila minulý týždeň. A u mňa to bolo presne v zmysle hesla: Nemožné na počkanie, zázraky do 3 dní!

Zastavila ma kolegyňa Zuzka a položila mi priamu otázku: „Chcela som naformátovať obrázok, ale nemala som tam ponuku „zalomiť text„. Nevieš prečo?“

Pre vysvetlenie: čerstvo vložený obrázok sa prilepí v texte na jedno miesto a ani ho nehne, aby sa posunul tam, kam vy chcete … potrebujete ho skrotiť, ale nedarí sa vám to. Bojujezalomit textte, zúrite, pretože vám rozhádzal celý text …

Termín odovzdania dokumentov sa blíži a s vašim obrázkom nie je žiadna dohoda! Preto je dobré naformátovať ho podľa seba, aby vás poslúchal! Robí sa to cez ponuku „zalomiť text“. Pýtate sa prečo? Lebo WORD … ;o)

Nie je možné, tá ponuka tam je vždy, keď chcem pracovať s obrázkom! Musela sa zmýliť!

Skúšali sme to potom na inom počítači, odprezentovala mi ukážkový postup formátovania obrázka presne tak, ako som ju pred časom naučila a všetko išlo ako po masle, presne podľa návodu. Takže Zuzka zostala bez odpovede. Veď keď neviem, tak neviem!

Vesmír to ale zariadil tak, že odpoveď na jej otázku sa ku mne mala dostať.

Po 3 dňoch som doma pracovala s textom, ktorý som vytvárala už dávnejšie. Upravovala som obrázok. Kliknem na obrázku pravým tlačítkom … ale žiadnu ponuku „zalomiť text“ nevidím. Ojój, myslím si, čo sú to za poriadky, chcem zalomiť text! Hneď mi blysla hlavou situácia spred 3 dní. Tak sa to zrejme stalo aj mojej kamarátke.

V návale zneistenia si opakujem: Chcem zalomiť text, chcem zalomiť text … hľadím na ponuku pravej myšky, ale nič také nevidím. A tak si stále opakujem: Chcem zalomiť text, chcem zalomiť text … Nič také ako „zalomiť text“ tu nie je! Hovorím si: čítaj, neblázni, musí to tam byť!

Čítate s porozumením?

Aj si myslíme, že áno, ale v bežnom živote je realita trošku iná … Odpoveď máme pred sebou, ale nevidíme ju. Zaostrila som na text v ponuke, prechádzam jednotlivé riadky …   A zrazu to prišlo. AHAmoment ako hrom. Riešenie môjho problému zrazu vystúpilo z hmly.

No, „zalomiť text“ tam fakt nie je a čo to vlastne chcem? Chcem formátovať obrázok, chcem formátovať obrázok … ahá!  Jasné a zrozumiteľné. Čierne na bielom.

Odpoveď pre moju kolegyňu Zuzku bola na svete. Ona aj vy ju nájdete v tomto obrázkovom postupe:

Takže ako skrotiť obrázok?

1.obrázok máte vložený v texte – kliknite na ňom pravým tlačítkom myšky = otvorí sa ponuka

01

2. v ponuke si ľavým tlačítkom už len správne vyberte

02

3.  teraz premiestnite obrázok na ľubovoľné miesto v texte

03

Podľa tohto postupu vás bude obrázok poslúchať ako hodinky!


A na koniec mám pre vás ešte niekoľko AK:

eBook 5 signálov na záchranu

 

S úctou pre všetky ženy, čitateľky webov

www.pocitacprezeny.sk    www.onlineoffice.sk

Monika Gahérová

 

Pre všetky zvedavé ženy

články, ako skrotiť svoj PC

 

 

Monika Gahérová
Práca s počítačom, ale najmä s textom, je mojou vášňou. Chcem, aby sa aj pre ostatné ženy stalo prirodzené párkrát kliknúť a vyriešiť problém, skrotiť svoj počítač, nezblázniť sa, keď si word robí čo chce. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre
  • eBOOK

    Čo dokáže začiatočník, keď sa pustí do písania textu? Robíte tieto chyby aj vy? ZBAVTE SA ICH!

    11_chyb_word copy

  • FACEBOOK
  • NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY
  • Kategórie