Práca s textom je mojou vášňou. 

Chcem, aby sa aj pre ostatné ženy stalo prirodzené

párkrát kliknúť a vyriešiť problém s textom, nájsť úžasný recept na sviatočný koláč, alebo jednoducho iba skrotiť svoj počítač

 a nezblázniť sa, keď si WORD robí čo chce.

K počítačovým vedomostiam som sa „prehrýzla“ ako myš

Som počítačová maniačka. Je pre mňa úplnou samozrejmosťou skvelo vyzerajúci dokument, s ktorým si po technickej stránke hravo poradím a privediem ho do svojej dokonalosti.

Pracujem v školstve – už 17 rokov učím informatiku a už viac ako 23 rokov využívam  počítač vo svojom profesnom i osobnom živote.

Kolegyne aj kamarátky chodia za mnou často s problémami – otázkami typu: „ako spravím odrážky“, „kde nájdem ...“, „prečo mi nechce zarovnať slová“, „písala som hodinu, ale neviem, kam som si to uložila“ ... A keď sa k tomu posadíme a po 2-3 kliknutiach všetko vyriešime, príde obrovská úľava (niekedy možno aj sklamanie ;o): „A to iba takto?“, A to je všetko?“

Je pre mňa teraz už prirodzené párkrát kliknúť a vyriešiť, párkrát kliknúť a pomôcť, ukázať, naučiť ... Práca s počítačom - ale najmä s textom - je mojou vášňou.

Ale kým som dospela k (môjmu) bodu dokonalosti, trvalo to nejaký čas, aj som si pri krotení „zlého počítača“ poplakala, ponadávala, jednoducho - všeličo užila. Stálo ma to veľa učenia, hľadania, pokusov aj omylov, veľa zakúpených nových kníh a  absolvovaných školení a kurzov. K počítačovým vedomostiam som sa „prehrýzla“ doslova ako myš.

Potrebu počítača som pocítila okamžite po nástupe do práce:

... správy, hodnotenia, pracovné listy, opakujúce sa dokumenty, ktoré bolo treba odovzdávať k určeným termínom...

Áno, mala som písací stroj, aj kurz strojopisu zo strednej školy, ale bolo to ťažkopádne, zdĺhavé.

Kto zažil písanie na písacom stroji iste mi dá za pravdu, že v čase neexistujúcich korekčných pások pomýliť sa v dolnej časti dokumentu znamenalo dlhé hodiny prepisovania textu odznova.

Moja práca si vyžadovala každodennú prípravu, a tak som vďaka tomu pochopila, aký poklad nám leží doma na písacom stole. Keďže som denne pracovala s textom, prišlo aj na otázky typu: „kde sa mi stratila celá strana textu?“, „ako sem vložím číslovanie?“, „ nešlo by to na pc takto?  ... ale "poradca" nebol vždy po ruke a ani moje kamarátky sa ešte vtedy s počítačom tak veľmi nekamarátili, nebolo koho sa opýtať.

Ďalšie udalosti v procese môjho objavovania  potom nabrali rýchly spád – prihlásila som sa na všetky školenia, ktoré som objavila a začala som študovať aj sama. 

Samoštúdiom a vytrvalým „klikaním“ – dlhé hodiny hľadania a trénovania zručností, učenie sa postupov „ako na to“, odhodlania a vytrvalosti, škrípania zubami a nakoniec pocit víťazstva, keď prišiel moment pochopenia. 

Nakúpila som si knihy a strávila hodiny a hodiny učením sa a zdokonaľovaním v písaní textov, úprave obrázkov, vytváraní tabuliek, tvorbe prezentácií a neskôr v práci s emailovou poštou, komunikáciou po internete ...

Pre moje deti je dnes nepochopiteľné, že sme kedysi nemali doma PC.

Pre mňa je dnes nepochopiteľné, ako sme mohli kedysi bez neho byť. V momente, keď som objavila výhody, ktoré mi táto skrinka ponúka, pochopila som aj to, že sa určite nevrátim k písaciemu stroju. Každým ďalším dokumentom som sa zdokonaľovala, čo prinieslo mne i mojej práci efektivitu, produktivitu, rýchlosť, presnosť, dokonalosť.

Dnes s úsmevom hovorievam, že 23 rokov „manželstva s počítačom“  sa na mne podpísalo. Pozitívne! V zamestnaní som sa stala efektívnou, výkonnejšou, tvorivou. Nie je deň, kedy by som nepotrebovala PC – je moja pravá ruka, pomocník, je súčasťou môjho profesného aj osobného života. A ponúka stále nové a nové výzvy.

Uvedomila som si, že ak som ja sama mala na začiatku taký odstup  a strach z počítača, možno existujú aj ďalšie ženy, matky, podnikateľky, ktoré sú na tom práve teraz podobne. Preto vznikol projekt  „pocitacprezeny.sk“ , ktorým vám chcem pomáhať prekonať samu seba  a pomocou počítača získať samostatnosť, lepšie sebauplatnenie a sebavedomie, lepšiu prácu, či slobodu rozhodovania a uznanie okolia.

Netvrdím, že som v počítačovom svete najlepšia a najmúdrejšia, sú iní majstri počítačového umenia! Nemôžem vás naučiť  všetko, ale môžem vás naučiť to, čo viem a čo mne prospelo na ceste za naplnením a spokojnosťou a pomohlo urobiť z „plechovej skrinky“ svojho pomocníka a zamestnanca.

Chcem vám ukázať, ako to dosiahnuť!

Keď chcete upiecť nejaký koláč, musíte poznať recept – koľko múky, cukru, vajíčok a iných ingrediencií potrebujete, a tiež postup - AKO na to, aby všetko dohromady ladilo a dalo sladkú pochúťku. 

Chcete ovládať svoj počítač? Tiež musíte poznať ingrediencie – postupy a programy,  aby ste po ich použití správnym spôsobom dostali želaný výsledok – text, tabuľku, žiadosť, email.

Možno ich už ovládate, len vám chýbajú drobnosti, ktoré vás privedú k výsledku, k očakávanému AHA momentu, ktorým zavŕšite svoje dielo. Niekedy až malý kúsok mozaiky dotvorí dokonalý obraz.

Naučím vás postupy a kroky, ktoré vám pomôžu získať naplnenie a slobodu v tom, čo robíte. Ak vám pomôže všetko, čo na tejto stránke nájdete, budem potešená rovnako ako aj vtedy, ak si tu nájdete len črepinku, ktorá vás posunie ďalej.

Som tu pre ženy ...

  • ktoré chcú rýchlo vyriešiť svoj problém s textom
  • ktoré hľadajú jednoduché postupy a návody, ako skrotiť svoj počítač
  • ktoré vedia, čo s textom nevedia
  • ktoré hľadajú tipy a triky na 2-3 kliky
  • ktoré chcú zdokonaliť svoje počítačové majstrovstvo
  • ktoré chcú doviesť svoje texty k dokonalosti

s úctou pre všetky ženy, čitateľky webu pocitacprezeny.sk

Monika Gahérová

 

 

Skočte si pre ďalšie inšpirácie ... 

eBook ZDARMA

Ako zostať FIT pri počítači

Zistite, čo pri vašom počítači používate správne a čo by ste mali zmeniť, ak nechcete po čase namiesto surfovania na internete surfovať v mestských uliciach a hľadať lekára – odborníka.

CHCEM byť FIT

Nájdete nás aj na FB

eBook ZDARMA

11 začiatočníckych chýb pri písaní textu

Vyskúšajte si 11 postupov, ako sa zo začiatočníka stať profíkom v boji s textom zblízka.

CHCEM si to overiť