Vložte sa klientovi do hlavy, staňte sa preňho zapamätateľným

Ako to urobiť, aby vaše články, texty, príspevky na sociálnych sieťach boli neprehliadnuteľné? Vložte sa klientovi do hlavy, staňte sa preňho zapamätateľným! A využite k tomu silu sociálnych sietí.

Cesta vášho klienta totiž začína práve tam. Nie magnetom na vašom webe, ale príspevkom na FB, Instagrame, LinkedIne… My si dnes posvietime na svet facebookový.

Snažíte sa, postujete o dušu a … nič, žiadna odozva, žiadna spätná väzba od klientov … (technické typy by povedali, že na vine je algoritmus). Áno, aj, ale … Váš príspevok si musí klient všimnúť, jednoducho – musí ho v tej záplave iných postov viditeľný! Prečo? Lebo algoritmus FB neokabátime, ten sa mení, je nevyspytateľný, tak je fajn zvýšiť si šancu na „objavenie“.

Ako zabezpečiť, aby vás klient „na prvú dobrú odhalil“? Istia to vaše posty – tie grafické!

DAJTE svojmu príspevku „MAGNETICKÚ“ GRAFIKU 🙂

Lebo ak chcete (svojim príspevkom na FB) upútať pozornosť klienta, máte na to len pár sekúnd.

A najlepšie túto prácu za vás urobí pútavý obrázok! Taký, ktorým sa vložíte klientovi do hlavy. Originálna grafika zaručí, že už na vás nezabudne! Ukážem vám to na svojom príklade.

Klienti mojej fb skupiny uvidia raz za čas toto (alebo s #články všetko naraz):

Ak ma v mojej fb skupine sledujete, potom viete, čo takto upravený obrázok znamená. Nemusím postovať 15 riadkový text a vysvetľovať, čo pre vás mám. Stačí jeden „kuk“ na obrázok a je jasné, že môj textový duch pre vás pripravil nový článok.

Tak a teraz si to vyskúšajte vy – urobte si skúšku správnosti.

Choďte na FB do skupiny, ktorú sledujete a scrolujte medzi príspevkami. Kde sa zastavia vaše oči? Na dlhých textoch? Alebo si všímajú obrázky – ich tému? posolstvo? alebo farby? Jasné, že obrázky a čím praštenejšie, tým lepšie 😉

A teraz si tento test urobte vo svojej skupine alebo fanpage – prejdite si obsah, zahľaďte sa naň očami vášho klienta. Máte tam príspevky, ktoré ho nechávajú chladným (textové riadky), alebo má príležitosť zastaviť sa na niečom aj očami?

Tu presne platí: jeden obrázok povie viac ako 1000 slov!

Že nie ste grafik, ilustrátor, neovládate drahé grafické programy? Nie je to potrebné. Hneď vám to názorne vysvetlím. Stačí v jednoduchom programe CANVA (vo verzii zdarma) nájsť peknú šablónu a zmeniť na nej obrázky a svoje texty.

Vidíte to na nasledujúcom obrázku: šablónu vľavo som si skopírovala a zmenila podľa seba. A trvalo mi to presne 15 minút 🙂

Pozrite si videonávody zdarma, ako v Canve vytvoriť pútavú grafiku>>>

Nie, nebojte sa, nie je to návod na ovládanie celého programu! Sú to 3 krátke vidá, ktoré vás krok za krokom prevedú úpravou jednej šablóny v Canve. Takto to to robím vždy: nájdem šablónu, ktorá sa mi páči, alebo mi vyhovuje rozložením prvkov a upravím ju: zmením obrázok, texty, farby … Je to jednoduché.

Venujte im kúsok svojho času a máte ho! Obrázok aj klienta 🙂. Uvidíte, že to nie je žiadna veda a každá vaša ďalšia grafika bude už len dokonalejšia! Pochopíte princíp a stanete sa majstrom originálnej grafiky.


Radi by ste sa svojou grafikou prezentovali tak, aby si vás vaši klienti zapamätali? Nestačí vám tento jeden návod? Chcete si úpravou šablón vytvoriť originálnu grafiku pre váš biznis?

Ponúkam vám skúsené oko mentora + 9 workshopov, na ktorých sa naučíte a pochopíte, ako prezentovať svoj biznis štýlovo a vytvoriť UCELENÚ GRAFICKÚ SÉRIU.

A nebude to len o grafike! Začneme myšlienkou, vymyslíme slogan a dáme tomu šmrnc cez CANVU. Pretože nie je jedno, do čoho obliekate svoj biznis. O 9 týždňov budete mať pripravených 9 vlastných šablón – grafickú kolekciu pre váš biznis – všetko vytvorené v jednotnom štýle, aby ste sa stali pre klienta zapamätateľnými.

Kde vo svojom biznise som to ešte využila? Každý môj online kurz je sériou takýchto ľahko identifikovateľných grafík:

Vytvorila som ju aj pre svoj online kurz, ako vytvoriť PROFI OBRÁZKY PRE POSTY NA FB, v ktorom sa naučíte tvoriť grafiku, ktorá na sociálnych sieťach určite nezapadne, ale zaujme vášho klienta.

7 videonávodov na úpravu 7 rôznych šablón – špéci len pre posty FB! Jednoducho, rýchlo, ľahko, žiadne vymýšľanie kolesa odznova:

canva_posty na siete

Vytvorila som ju aj pre svoj online kurz MAGNET AKO SKVELÝ MARKEŤÁK. Je pre vás, ak sa vám v biznise deje toto: klienti si stiahnu váš magnet, ale viac o nich nepočujete.

Ukážeme si, ako vložíte do magnetu správne ingrediencie, aby ste z „čitateľov“ spravili fanúšikov, ktorí si ho od vás nielen zoberú, ale sa k vám aj vrátia.

magnet_cesta klienta

* * * * * *

Tvoriť budeme výlučne v CANVE vo verzii zdarma, nepotrebujete si platiť profi verziu.

Vložte sa klientovi do hlavy a využite k tomu silu ľahko identifikovateľnej grafiky, čím si získate klientovu pozornosť.


Teším sa, čo spolu vytvoríme

Monika Gahérová, expert na texty

Monika Gahérová
TEXTujem a pomáham v online klientom s obsahom - magnety, predajky, check listy, landing page vyladím tak, aby hovorili rečou klienta. Mojou srdcovkou sú magnety, ktoré vám budú napĺňať e-mailovú databázu. Ráčte vstúpiť>>

AKTUÁLNA FEBRUÁROVÁ téma: MAGNET AKO SKVELÝ MARKEŤÁK

krátky sprievodca, v ktorom si ujasníte, čo robí MAGNET magnetom a bez čoho by ste magnet do sveta nemali púšťať, čo musí obsahovať, aby vám napĺňal e-mailovú databázu a privádzal klientov na web

v ŠTUDOVNI môžete študovať so mnou alebo svojím tempom - čakajú tam na vás prednášky a návody, hľadajte tému "MAGNET".